»Ko je Švarc Pipan postala pravosodna ministrica, ni bila prvi notranji logični izbor po hierarhiji znotraj stranke, ampak je do te funkcije prišla tudi s pomočjo predsednika vlade, ki je vztrajal pri tem, da prav ona postane ministrica.«
»Po odločitvi, da je ne povabijo na sejo konference in na sejo predsedstva, je postalo zelo jasno, da svoje politične poti ne more nadaljevati v SD-ju.«
»Na eni strani imamo ministrico, ki ni bila najbolj priljubljena v stranki, ker je preskočila čakalno vrsto za ministrski stolček. V SD-ju je 'prehrambna lestvica' jasna. Ljudje investirajo čas, denar, voljo v to, da na neki točki, ko pride stranka na oblast, dobijo neko funkcijo. Dominika Švarc Pipan je s svojim prihodom v SD in hitro zasedbo ministrskega položaja marsikoga prehitela in s tem ustvarila tudi kakšne zamere.«
»Vse drugo je bilo v rokah največje stranke v koaliciji oziroma njenega predsednika. Premier se zaveda, da ob slabih ratingih vlade pri izbiri kandidatov ne sme priti do novih zagat in zablod.«
»Kaj bistveno novega nimam povedati. Predsedstvo SD-ja, ki je pomemben organ, je odločilo, da ministrica nima več našega zaupanja zaradi objektivne odgovornosti.«
»Pogovori so bili precej dolgi in konfuzni, sledilo si je več sestankov. V SD-ju o imenih niso želeli govoriti, dalo se jih je izvedeti le neuradno.«
»Moram reči, da je generalni sekretar tudi v preteklosti, v tem mojem mandatu, skušal vplivati na določene odločitve.«
»Kaj je stranka SD v zdravstvu, vemo. To je stara plenilska stranka.«
»Upam, da je to prvi, ne pa edini korak stranke SD v smeri aktivnega in odločnega spopadanja s sistemsko korupcijo ne glede na politične barve in preference.«
»V njej obstaja vsaj celjsko-šaleški lobi, ki je znan po tem, da rad kolaborira s SDS-om. In tretjič, tukaj je tudi interna dinamika znotraj vlade, kjer koalicijske partnerice kljub vsemu iščejo priložnosti za spotikanje druga druge. Mislim, da je treba situacijo gledati v kontekstu vsaj teh treh okoliščin.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju